Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı ile Sosyal medya reklamları ve profeyonel sosyal medya yönetimi sayesinde kazancınızı artırın herkese görünür olun. Sosyal Medyada herkese hitap eden takipçiler ve beğenilere ulaşmak ilk ana hedefimizdir. Sosyal Medya Uzmanı, kısıtlı veri ve argümanla kurum/markanıza Sosyal Mecralarda maksimum fayda ve algı kazandıran kişidir. Sosyal Medya Uzmanlığı gün geçtikçe daha popüler hale gelen önemli konulardan biridir. Dijital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir.Bir sosyal medya uzmanın görevi tam da bu noktada başlar. Sosyal Medya Uzmanı oluşturacağı strateji ile önce markanızın konumlanmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir. Sosyal Medya Uzmanı bir grafik tasarımcısı değildir, web tasarımcısı değildir, yazılımcı hiç değildir. Sosyal Medya Uzmanı; sosyal mecrada yaşayan, kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır.

Sosyal medya yönetimi
Sosyal Medya Uzmanları elindeki materyalleri en iyi ve özgün şekilde kullanmakla yükümlüdür. Her ne kadar ülkemizde digital pazar halen beklenilen seviyeye gelmese de sektörel rekabet üst seviyelerdedir. Her kurum bir gün Sosyal Mecra ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bu noktada trik, ne kadar hazırlıklı olup olmadığınızla ilintilidir. Sosyal Medya Uzmanı sizi bu uzun maratona hazırlar ve rekabet edebilmenizi sağlar. Markanızı emanet ettiğiniz Sosyal Medya Uzmanlarının çalışmalarından verim alabilmek, aslında oldukça basittir. Sosyal Mecralarda yer almaya karar vermek, Yeterli bütçe ayırmak, Kurum/marka olarak beklentilerinizin ne olduğunu doğru bir dille aktarmak, Son olarak da doğru bir sosyal medya uzmanı ile çalışmak. Yukarıdaki maddeleri sağlayan bir reklam veren kesinlikle verimli bir kampanya ya da reklam projesi yürütecektir, bu kaçınılmaz bir paradokstur. Digital mecraya ayrılan reklam bütçeleri diğer mecralara göre düşüktür, karşılığında ancak elde edilen olumlu sonuçlar filtrelenemeyecek kadar fazladır. Siz de zaman kaybetmeden bu dünyada yerinizi alın ve markanızı bu işin uzmanlarına emanet edin. Başarılı bir Sosyal Medya Danışmanını çok uzaklarda aramanıza gerek yok! Wepublik Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı olarak, Sosyal Medya Danışmanlığında size bu hizmeti vermekten mutluluk duyacağız.

Sosyal Medya Danışmanı Neler Yapar?
Kurum/markaların sosyal ağlardaki hesaplarını oluşturur, dinamik bir hale getirir ve profesyonel anlamda yönetir. Sosyal Medya Reklam ve Pazarlama Stratejilerini oluşturur ve yönetir. Kurum/markalarınıza özel kampanya, etkinlik, anket ve bilgiler oluşturur, bu bilgileri son kullanıcılarla paylaşır. Daha sonra bu paylaşımların metriklerini çıkararak, yeni kampanyalarda kullanmak üzere rapor olarak kayıt eder. Yaptığı analizler sonrası bir sonraki ayın hedeflerini optimize eder. Sosyal ağlardaki hayran/üyelerinizle, kurum/marka arasında bir bağ/sadakat oluşmasını sağlar. Sosyal ağlardaki sayfa/görsel tasarımlarınızı yönetir. Sektörün eksik noktalarını araştırarak, reklam verene bildirir ve geri dönüşü yüksek kampanyalar sağlamak için projeler oluşturur. Sosyal Medya sayfalarından hayran/üyelerinizden gelen yorum ve beğenileri metrikler ve rapor halinde reklam verene sunar. Sosyal Medya sayfalarında hayran/üye sayınızı ve marka bilinirliğinizi yükseltmeye çalışır. Direk olmasa bile dolaylı yoldan satış gerçekleşmesini sağlar. Markanın güncel kalmasını sağlamak için sürekli araştırır ve içerik paylaşır. Yapılan bu işler, çoğu kimseler tarafından önemsenmeyip küçük görülse de, sosyal medya uzmanı kurum/markanızı iki milyarı aşkın takipçi ve kullanıcısı olan bir mecrada yani internette temsil etmek ve ön plana çıkarmakla sorumludur. Bu da son derece önemli ve ciddiyet isteyen bir iştir.

Peki bir sosyal medya uzmanı bu işleri hangi sosyal medya araçlarını kullanarak yapar?
Cevap aslında çok basit ve hepimizin tahmin ettiği gibidir. Türkiye’yi baz alıcak olursak, ülkemizin sosyo-kültürel durumunu ve internet kullanım alışkanlıklarını göz önüne aldığımızda sosyal medya pazarlamasında yaygın olarak kullanılan mecralar sırasıyla aşağıdaki gibidir.

Facebook
Twtter
Google+
LinkedIn
Youtube
Instagram
Foursquare
Pinterest ve benzeri mecralardır.

DMCA.com Protection Status